Koncertmester
Lesták Bedő Eszter
Lesták Bedő Eszter hegedűművész 1971-ben született Budapesten. Hegedülni hatévesen kezdett, Király Alice irányítása alatt.
A budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában Pichner Teréz növendéke volt.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán mesterei Kapás Géza, Szabadi Vilmos és Rados Ferenc voltak.
Rendszeres résztvevője volt Zsigmondy Dénes, Fenyves Loránd és Rados Ferenc mesterkurzusainak.
2002 óta a Pulzus Vonósnégyes tagja, 2017 óta első hegedűse.
2002 őszétől a Budapesti Fesztiválzenekar művésze, három alkalommal is díjazottja lett a Fesztiválzenekar Végh Sándorról elnevezett versenyének.
Rendszeres résztvevője a Kaposvári Nemzetközi Kamarazenei Fesztiválnak.
2012 óta évente egy-két alkalommal vendégkoncertmesterként szerepel Pécsett, a Pannon Filharmonikusoknál.
Évente számos hangversenyt ad barokk, illetve klasszikus (korhű) hangszeren a BFZ tagjaként és az Anneke Boeke által alapított Ensemble Cantilene együttessel.
Hegedűsök
Lezsák Zsófia
1971-ben született Budapesten. 6 évesen kezdett hegedülni.
1985-ben felvételt nyert a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola előkészítő osztályába, ahol Dénes Lászlónál tanult.
1987-től tagja az Erkel Ferenc Kamarazenekarnak, ahol 1988 óta a 2. hegedű szólam vezetője.
1990-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán Répássy Györgyi növendéke lett, 4 év múlva itt szerzett kamaraművészi diplomát.
Részt vett Zsigmondy Dénes és Rados Ferenc mesterkurzusain.
2001 májusa óta játszik a Budapesti Fesztiválzenekarban, amelynek 2003 őszétől tagja.
2004-ben a Fesztiválzenekar Végh Sándor versenyének egyik győztese volt.
Paulay Katalin
1970-ben született Budapesten.
Hegedülni alapfokon Baranyai Valériánál tanult. A Bartók Béla Konzervatóriumban Kertész István növendéke volt. A zeneakadémián Szilvásy Viktóriánál végzett.
1990-től tagja az Erkel Ferenc Kamarazenekarnak.
2012-től 2015-ig a Concerto Budapest zenekarban, 2013-ban egy évig az Operában játszott.
2002. óta az Óbudai Danubia Zenekar tagja.
Állandó tagja a Bruno Walter zenekarnak, és rendszeresen játszik a Liszt Ferenc Kamarazenekarban is.
Kostyál Péter
Kostyál Péter 1970-ben született. Édesapja Kostyál Kálmán a Liszt Ferenc Kamarazenekar szólamvezetője volt, ezért egész gyermekkora a zene és a zenekar közelében telt.
5 évesen kezdett hegedülni tanulni Balsay Krisztinánál, majd később dr. Sós Andrásnénál a Bartók Konziban és a Liszt Ferenc Zeneakadémián, ahol 1993-ban diplomázott.
A Fesztiválzenekarnak 1991 óta tagja, de mindig is érdekelték a kisebb létszámú kamaraprodukciók.
Egyik alapítója és szólamvezetője volt az Erkel Ferenc Kamarazenekarnak és később a Sonora Hungarica Kamarazenekarnak is.
A 90-es évek elején koncertmester volt a Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekarban, valamint szólistaként is fellépett hegedűsként és néha brácsával.
2012. óta a Lanner Kvartettel játszik, amelyben barátaival, kollégáival együtt a XIX. század eleji házi muzsikálást igyekeznek visszavarázsolni a magyar zenei életbe.
Molnár Noémi
1976-ban született Miskolcon. Hegedű tanulmányait a miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában végezte, majd felvételt nyert a Zeneakadémiára, ahol Perényi Eszter, Gulyás Márta és Devich Sándor növendékeként szerzett hegedűművészi diplomát 1999-ben.
A Zathureczky-emlékversenyen különdíjat nyert.
Ezután posztgraduális tanulmányokat folytatott Saarbrückenben, Joshua Epstein irányításával, ahol 2001-ben diplomázott. Részt vett Zsigmondy Dénes, Szabadi Vilmos, Gulyás Márta, Günter Pichler, Norbert Brainin mesterkurzusain.
2001-től játszik az Erkel Ferenc Kamarazenekarban és a Budapesti Fesztiválzenekar művésze.
Simon Ágnes
Simon Ágnes 1971-ben született Balassagyarmaton.
Zenei tanulmányait Budapesten végezte. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen 1995-ben kapta meg Hegedűművész-Tanári diplomáját, majd Franciaországban a Conservatoire National Superieur de Musique de Lyon posztgraduális kamarazenei képzésén vett részt Prof. Zoltán Tóth osztályában, ahol 1997-ben diplomázott.
Kamarapartnereivel 1993-ban megalakítják a Dohnányi vonósnégyest.
A kvartettel külföldi kurzusokon vesznek részt:
• 1994,1995: Internationale Académie d’été Wien-Prague-Budapest
(Alban Berg Quartet, Amadeus Quartet, Bartók Quartet)
• 1996: Cours d’Interpretation ProQuartet – Paris
(Walter Lewin,Valentin Erben)
A vonósnégyes tagjaként a Weiner Leó Kamarazenei Verseny és a Sommerakademie-Reichenau Nemzetközi Kamarazenei Verseny 1. díjasa, a Concours Musical d’Ensemble Européens – Privas 3. díjasa.
2008-2016-ig a Concerto Budapest tagja.
Az Erkel Ferenc Kamarazenekar, a Solti Kamarazenekar és a Weiner-Szász Kamara szimfonikusok koncertjeinek rendszeres közreműködője.
Miklós Adél
Miklós Adél hegedű tanulmányait a kolozsvári Zenelíceumban kezdte, Máthé Árpád és ifj.Balogh Ferenc növendékeként.
Később a budapesti Zeneakadémián Pallagi Jánosnál tanult.
Mesterei voltak még Devich Sándor, Rohmann Imre, Botvay Károly, Tátrai Vilmos és Rados Ferenc.
Már a zeneakadémiai évek alatt tagja lett a Danubius vonósnégyesnek, amely együttessel számos hazai ės nemzetközi sikert arattak, valamint díjazottjai voltak többek között a grazi és az eviani vonósnégyes versenynek.
Zenekari működését a Budapesti Fesztiválzenekarban kezdte, majd 2011 óta a Budapesti Vonósok Kamarazenekar tagja.
Közel két évtizede rendszeresen játszik az Erkel Ferenc kamarazenekar hangversenyein.
Brácsások
Gálfi Csaba
1974-ben született Budapesten. Hétéves korában kezdte meg hegedűtanulmányait a Magyar Rádió Gyermekkórusánál Balsay Krisztina növendékeként. Tíz évig volt tagja – a brácsaszólam vezetőjeként is – a Szent István Szimfonikus Zenekarnak. Zeneakadémiai évei alatt Devich Sándor és a Bartók Vonósnégyes, Isaac Stern, Norbert Brainin és Siegmund Nissel, valamint az Alban Berg és a Cleveland Quartet kamarakurzusain vett részt. 1999-ben az országos Lukács Pál Brácsaverseny győzelmével diplomázott Bársony László tanítványaként. 1998 és 2000 között a Nemzeti Filharmonikus Zenekarnál dolgozott. 2000-től 2010-ig volt tagja a Liszt- és Artisjus-díjas Auer Vonósnégyesnek, mellyel számos hazai és nemzetközi fesztiválon szerepelt, rádió- és hanglemezfelvételt készített. 2007-től rendszeresen fellép a Budapesti Fesztiválzenekarral, 2015-től a brácsa szólam vezetője. Két gyermek édesapja.
Fekete Zoltán
Fekete Zoltán
1972 májusában született. Hét évesen kezdett hegedülni tanulni Szentmihályi Gyula növendékeként, majd a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában Bodonyi Istvánnál tanult.
1993-ban kapott diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanárképző tagozatán.
Tanulmányait brácsa szakon folytatta, Fejérvári Jánosnál. 1995-ben kamaraművészi diplomát szerzett.
1992 óta tagja az Erkel Ferenc Kamarazenekarnak, először hegedűsként, később brácsásként közreműködve a zenekar munkájában.
1995-től a Budapesti Fesztiválzenekar művésze.
1998-ban megnősült, négy gyermekük van. 1995-ben Biatorbágyra költöztek. Családjával a Magyarországi Metodista Egyházban végez gyülekezeti szolgálatot.
Alapító tagja a Lanner Kvartettnek.
Fazekas György
Fazekas György 1969-ben született Miskolcon.
1983-tól Fejérvári János tanítja. 1987-től Nagy Sándor növendéke a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán, ahol brácsa művésztanári diplomát szerez, majd prof. Tóth Zoltán növendékeként elvégzi a Conservatoire National Superieur de Musique posztgraduális mesterképzését Lyonban, ahol 1997-ben diplomázik.
Fazekas György 1987-től 7 éven át volt tagja a Gustav Mahler Youth Orchestra-nak, ahol olyan karmesterekkel dolgozott együtt mint Claudio Abbado, Vaclav Neumann, James Judd, Manfred Honeck, Franz Welser Möst.
1991-ben John White kurzusán vesz részt Londonban, majd 1997-ben Tabea Zimmermannál tanul.
1983-ban barátaival együtt megalapították az Amabile Quartet-et . Tanáruk Mihály András volt. Részt vettek Fenyves Lóránd, Pauk György, az Amadeus, a Brodsky, az Alberni és a Medici Quartet kurzusain. A Weiner Leo Kamarazenei Verseny kétszeres győztesei (1989,90), számos rádiófelvételt készítettek ( Mozart, Kreisler és Weiner vonósnégyesei ), vendégszerepeltek Angliában, Spanyolországban, Görögországban és Olaszországban. Művészi munkájuk elismeréseként 1993-ban megkapták az olaszországi Velence város emlékplakettjét.
1993-ban megkapja a Yamaha Music Prize díjat, mint a Zeneakadémia „legjobb brácsás hallgatója” .
1993-tól a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának tagja, 1997 től a Budapesti Fesztivál Zenekar koncertjeinek rendszeres közreműködője.
1997-től az Erkel Ferenc Kamarazenekar, 1998-tól a Solti Kamarazenekar szólóbrácsása, 2010-től az osztrák Arpeggione Kammerorchester szólamvezetője.
2012-ben megalapítja a Sectio Aurea Kamaraegyüttest, melynek karmestere és művészeti vezetője.
Bolyki László
1973-ban született Budapesten, a biatorbágyi Bolyki család negyedik gyermekeként.
A zene szeretetét — négy fiútestvérével együtt — szó szerint az anyatejjel szívta magába. E családi légkörre jellemző, hogy testvéreivel karöltve, egyfajta szakmai szimbiózisban sajátította el az éneklés, a zongorázás, a gitározás, a citerázás, a furulyázás, valamint az ütőhangszerek használatának tudományát. Ugyanerre a testvéri közegre jellemző még, hogy ezen hangszereknek a támadó, illetve védekező fegyverként való használatát is elsajátította.
Intézményes keretek között hatévesen kezdett hegedülni a 13. kerületi zeneiskolában, Jankó Katalin tanítványaként.
Tanulmányait a budapesti Bartók Konzervatóriumban folytatta brácsa szakon, Vermes István, valamint Gyetvai Mária osztályában. A Konzervatórium diákjaként olyan kiváló mesterek keze alatt tanulhatott még, mint Tihanyi László (szolfézs-összhangzattan), Ugrin Gábor (karének), és Sebő Ferenc (népzene).
15 évesen tagja lett az Áldor Lili vezette Erkel Ferenc Kamarazenekarnak, mellyel azóta is, mintegy 30 éve folyamatosan koncertezik.
A Zeneakadémián Nagy Sándor (brácsa) és Rados Ferenc (kamarazene), Batta András (zenetörténet), Vikár László (népzene), valamint Mihály András (zenekari gyakorlat) voltak mesterei.
A diploma megszerzése után a Fischer Iván vezette Budapesti Fesztiválzenekar ösztöndíjasa, majd tagja lett, így aktív részese lehetett a Fesztiválzenekar világ élvonalába emelkedésének.
A Bolyki Brothers énekegyüttes tagjaként neves énekes (basszus), zeneszerző, hangszerelő.
Nős, négy gyermek édesapja, a Biatorbágyi Keresztyén Testvér Gyülekezet igehirdetője, ismert előadó, lelki gondozó, több kötet szerzője.
Bolyki András
Brácsa művésztanári diplomáját 1993-ban szerezte Budapesten. Kamaramuzsikus bőséges szimfónikuszenekari tapasztalattal.
Tanár, zeneszerző és dalszövegíró.
Együttesei: Bolyki Brothers, Esterhazy Ensemble, Banduk Quartet, a Savaria Barokk Zenekar és természetesen az Erkel Ferenc Kamarazenekar.
A Biatorbágyi Keresztyén Testvérgyülekezet elöljárója.
Csellisták
Kurucz Krisztián
Kurucz Krisztián 6 éves kora óta csellózik, zenei tanulmányait a kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskolában kezdte Kokasné Farkas Ágnes irányításával. Hangszeres tudását Agócs Márta növendékeként csiszolta tovább a Kecskeméti Zeneművészeti Szakközépiskolában, majd a Zeneakadémián Koó Tamás osztályába járt, 2005 -ben diplomázott.
1999. óta az Óbudai Danubia Szimfonikus Zenekar tagja, 2013 őszétől az együttes szólamvezető csellistája. 2010-ben a Tavaszi Fesztivál szervezésében a Művészetek Palotájában megrendezett Nigel Kennedy Bach- és Ellington estjén a világhírű művész kamarapartnereként lépett fel. Többször szerepelt szólistaként a zenekar hangversenyein: 2011.-ben Schumann a-moll gordonkaversenyét szólaltatta meg, 2012 őszén Kodály Zoltán szólószonátájának I. tételét játszotta nagy sikerrel, 2014. júniusában P.I. Csajkovszkij: Rokokó – variációit adta elő a zenekar kíséretével. Rendszeresen részt vesz az együttes kamarazenei produkcióiban.
A Junior príma díjas Anima Musicae Kamarazenekar alapítótagja, 2021 – ben csatlakozott az Erkel Ferenc Kamarazenekarhoz.
Oláh Villő
Hatévesen kezdett gordonkázni a Szentendrei Zeneiskolában Mezey Erika tanárnőnél. Középfokú tanulmányait a budapesti Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában folytatta, ahol Záborszky Kálmán és Párkányi Tibor voltak tanárai. Majd felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneakadémiára Csurgay István osztályába. Tanárai voltak még Bánfalvi Béla, Dukay Barnabás, Devich János és Botvay Károly. Művészdiplomáját Summa Cum Laude minősítéssel kapta.
Mesterkurzusokon tanult tovább, olyan művészeknél mint Perényi Miklós, Mező László, Onczay Csaba, Jean Guihen Queyras, Déri György, Párkányi István, Rados Ferenc és Gulyás Márta.
Jelenleg az Óbudai Danubia Szimfonikus Zenekarban játszik, amelynek 1994. óta tagja.
Rendszeresen játszik kamarazenét. Kortárszenei bemutatók köthetők nevéhez. Játszott például az UMZE kamaraegyüttesben vagy a THReNSeMBLe-ben.
Az Erkel Ferenc Kamarazenekarban 1997. óta játszik.
Rózsa Richárd
1993–1998-ig a Zeneakadémián Kertész Ottó volt a csellótanára.Kamarazene tanárai Gulyás Márta és Devich Sándor voltak.
1998-2000-ig Saarbrückenben tanult tovább Gustav Riviniusnál.
Rendszeresen fellép kamarazenészként itthon és külföldön egyaránt.
Kamarapartnerei közt szerepelt eddig többek között: Maxim Vengerov, Romain Guyot, Jandó Jenő, Gulyás Márta, Gustav Rivinius, Rolla János, Konrád György, Simon Izabella, Szabadi Vilmos, Selmeczi János, Özcan Ulucan, Fuminori Maro Shinozaki.
1995-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, zeneszerzés versenyén előadói I. és III. díjat nyert.
1997-ben az Országos Weiner Leó Kamarazenei versenyen I.díjat nyert vonóstrió kategóriában.
Számos mesterkurzuson vett részt. Gordonka-játékban: Banda Ede, Uzi Wiesel, Franz Helmerson, Martin Lovett (Amadeus Quartet), Ina-Esther Joost voltak a mesterek. Kamarazenében: Norbert Brainin (Amadeus Quartet), Günter Pichler (Alban Berg Quartet), Milan Skampa (Smetana Quartet), Mező László (Bartók Quartet) voltak mesterei.
2005 októberében Madridban a spanyol királyi család meghívására Rolla János partnereként a királyi Stradivari hangszereken adott koncertet.
Már zeneakadémiai tanulmányai óta elkötelezett támogatója a magyar kortárs zenének. Több zeneszerzői versenyen és -kurzuson vett részt előadóként. Sok magyar kortárs művet mutatott be, többek között Beischer-Matyó Tamás Suite concertante gordonkára és vonószenekarra című művét, amiben 2008-ban a Liszt Ferenc Kamarazenekar szólistája volt.
2014-ben felvételt nyert extra tagként a Chamber Orchestra of Europe–ba.
2017-től a Szigeti Quartet alapító csellistája.
2016 januárjában és 2018 áprilisában Maxim Vengerov kamarapartnereként lépett fel Isztambulban és Budapesti Tavaszi Fesztiválon.
Rendszeresen szerepel itthon és külföldön egyaránt, többek között Németországban, Franciaországban, Spanyolországban, Japánban, Jamaica-ban, Olaszországban, Törökországban és Kuvaitban.
Állandó szereplője szólistaként s kamarazenészként a Magyar Rádió márványtermi sorozatának.
A Liszt Ferenc Kamarazenekar tagjaként és kamarazenészként számos CD s DVD felvételen vett részt.
Munkahelyei: 2000 – 2001: Nemzeti Filharmonikus Zenekar tagja 2001 – 2013: Liszt Ferenc Kamarazenekar 2013 – 2017: Magyar Állami Operaház – szólócsellista 2014 – Chamber Orchestra of Europe – kisegítő csellista 015 – MÁV Szimfónikus Zenekar – szólócsellista
Bőgősök
Martos Attila
1969-ben született Sárváron. Zeneművészeti szakközépiskolába Szombathelyre járt, Janzsó György volt a tanára.
A Zeneakadémiát 1992-ben végezte el Pege Aladárnál.
Alapító tagja volt az 1991-ben alakult Orfeo Zenekarnak.
A Budapesti Fesztiválzenekarhoz annak 1992-es állandósulásakor került.
1995-től 2000-ig a Liszt Ferenc Kamarazenekar tagja volt, ami óriási lehetőséget adott arra, hogy játékstílusát kicsiszolja.
2000. és 2003. között főként Japánban dolgozott, az Orchestra Ensemble Kanazawa nagybőgő szólamvezetőjeként.
2003. óta újra a Budapesti Fesztiválzenekar tagja.
2013. óta nagybőgőt tanít a budapesti Szent István Zeneművészeti Szakközépiskolában.
Alapító tagja a Lanner Kvartettnek.
Fejérvári Zsolt
Fejérvári Zsolt Tibay Zoltán és Kubina Péter tanítványaként szerzett kitüntetéses diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. Kamarazene-tanulmányait Simon Albert egyik utolsó növendékeként végezte.
Még akadémiai növendékként kapott különdíjat a markneukircheni nemzetközi versenyen és lett a Müncheni Kamarazenekar szólónagybőgőse.
1994-től a Budapesti Fesztiválzenekar szólamvezetője, közben három évig a svájci Suisse Romande Zenekarban folytatta pályafutását.
1995-ben Sir Solti György személyes meghívására közreműködött az ENSZ megalakulásának 50. évfordulója tiszteletére 45 zenekar válogatott tagjaiból megalakult World Orchestra for Peace első koncertjén.
1996-ban a Cremonában rendezett „Giovanni Bottesini” nemzetközi nagybőgőverseny második helyezettje (a zsűri az első díjat nem adta ki). Öt alkalommal volt a Budapesti Fesztiválzenekar Végh Sándor-versenyének egyik győztese.
Rendszeres vendége a Liszt Ferenc Kamarazenekarnak és az UMZE Kamaraegyüttesnek, a Kodály, az Auer, a Pulzus és az Akadémia vonósnégyesnek.
Versenymű-szólistaként olyan karmesterekkel dolgozott együtt, mint Fischer Iván, Lukács Ervin, Mark Wigglesworth, Leonidas Kavakos, Takács-Nagy Gábor, olyan helyszíneken, mint a londoni Royal Albert Hall, vagy az amszterdami Concertgebouw.
2006-ban megjelent első Hungaroton-lemezén Mozart-kortárs nagybőgőversenyeket játszik az Erkel Ferenc Kamarazenekarral.
2017-ben a Naxos felkérésére rögzített világelső lemezfelvételen Zádor Jenő „Fantasia Hungarica” című nagybőgőversenyét játssza Marius Smolij vezényletével, a MÁV Zenekar kíséretével.
Többszöri visszahívást kapott Schiff András Cappella Andrea Barca kamarazenekarába és Takács-Nagy Gábor genfi székhelyű Camerata Bellerive elnevezésű kamarazenekarába.
Szólamvezetőként rendszeres meghívottja a Nicolas Altstaedt vezette „Haydn Philharmonie”-nak, illetve a Müncheni Kamarazenekarnak. Nemzetközi kamarazene-fesztiválok visszatérő vendége (Lockenhaus, Ernen, Kaposfest, Fesztiválakadémia, kamara.hu).
Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa.
Fejérvári Zsolt egy Brücknert-nagybőgőn játszik, amely 1994-ben Lord Rothermere ajándékaként került a Budapesti Fesztiválzenekar tulajdonába. Szólóhangversenyein Stefan Krattenmacher nemrégiben a számára készített nagybőgőjén játszik.
Palotai Péter
Palotai Péter 1979-ben született Budapesten. Nagybőgő tanulmányait a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán és Zeneakadémián végezte, tanárai Járdányi Gergely és Kubina Péter voltak. 2000-től a Camerata Salzburg és a Symphonisches Orchester Zürich nagybőgőse, 2001 és 2007 között a Nemzeti Filharmonikus Zenekar tagja volt. 2007-től 2021-ig Norvégiában a Bergeni Filharmonikus Zenekarban játszott, 2021-től a pécsi Pannon Filharmonikusok nagybőgő szólamvezetője. 2009 és 2012 között a BBC Philharmonic, 2009 óta a Scottish Chamber Orchestra vendég szólónagybőgőse is. Az Erkel Ferenc Kamarazenekarral 2001 óta lép fel.