Koncertmester
Lesták Bedő Eszter
Lesták Bedő Eszter hegedűművész 1971-ben született Budapesten. Hegedülni hatévesen kezdett, Király Alice irányítása alatt.
A budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában Pichner Teréz növendéke volt.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán mesterei Kapás Géza, Szabadi Vilmos és Rados Ferenc voltak.
Rendszeres résztvevője volt Zsigmondy Dénes, Fenyves Loránd és Rados Ferenc mesterkurzusainak.
2002 óta a Pulzus Vonósnégyes tagja, 2017 óta első hegedűse.
2002 őszétől a Budapesti Fesztiválzenekar művésze, három alkalommal is díjazottja lett a Fesztiválzenekar Végh Sándorról elnevezett versenyének.
Rendszeres résztvevője a Kaposvári Nemzetközi Kamarazenei Fesztiválnak.
2012 óta évente egy-két alkalommal vendégkoncertmesterként szerepel Pécsett, a Pannon Filharmonikusoknál.
Évente számos hangversenyt ad barokk, illetve klasszikus (korhű) hangszeren a BFZ tagjaként és az Anneke Boeke által alapított Ensemble Cantilene együttessel.
Hegedűsök
Lezsák Zsófia
1971-ben született Budapesten. 6 évesen kezdett hegedülni.
1985-ben felvételt nyert a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola előkészítő osztályába, ahol Dénes Lászlónál tanult.
1987-től tagja az Erkel Ferenc Kamarazenekarnak, ahol 1988 óta a 2. hegedű szólam vezetője.
1990-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán Répássy Györgyi növendéke lett, 4 év múlva itt szerzett kamaraművészi diplomát.
Részt vett Zsigmondy Dénes és Rados Ferenc mesterkurzusain.
2001 májusa óta játszik a Budapesti Fesztiválzenekarban, amelynek 2003 őszétől tagja.
2004-ben a Fesztiválzenekar Végh Sándor versenyének egyik győztese volt.
Paulay Katalin
1970-ben született Budapesten.
Hegedülni alapfokon Baranyai Valériánál tanult. A Bartók Béla Konzervatóriumban Kertész István növendéke volt. A zeneakadémián Szilvásy Viktóriánál végzett.
1990-től tagja az Erkel Ferenc Kamarazenekarnak.
2012-től 2015-ig a Concerto Budapest zenekarban, 2013-ban egy évig az Operában játszott.
2002. óta az Óbudai Danubia Zenekar tagja.
Állandó tagja a Bruno Walter zenekarnak, és rendszeresen játszik a Liszt Ferenc Kamarazenekarban is.
Kostyál Péter
Kostyál Péter 1970-ben született. Édesapja Kostyál Kálmán a Liszt Ferenc Kamarazenekar szólamvezetője volt, ezért egész gyermekkora a zene és a zenekar közelében telt.
5 évesen kezdett hegedülni tanulni Balsay Krisztinánál, majd később dr. Sós Andrásnénál a Bartók Konziban és a Liszt Ferenc Zeneakadémián, ahol 1993-ban diplomázott.
A Fesztiválzenekarnak 1991 óta tagja, de mindig is érdekelték a kisebb létszámú kamaraprodukciók.
Egyik alapítója és szólamvezetője volt az Erkel Ferenc Kamarazenekarnak és később a Sonora Hungarica Kamarazenekarnak is.
A 90-es évek elején koncertmester volt a Dohnányi Ernő Szimfonikus Zenekarban, valamint szólistaként is fellépett hegedűsként és néha brácsával.
2012. óta a Lanner Kvartettel játszik, amelyben barátaival, kollégáival együtt a XIX. század eleji házi muzsikálást igyekeznek visszavarázsolni a magyar zenei életbe.
Molnár Noémi
1976-ban született Miskolcon. Hegedű tanulmányait a miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában végezte, majd felvételt nyert a Zeneakadémiára, ahol Perényi Eszter, Gulyás Márta és Devich Sándor növendékeként szerzett hegedűművészi diplomát 1999-ben.
A Zathureczky-emlékversenyen különdíjat nyert.
Ezután posztgraduális tanulmányokat folytatott Saarbrückenben, Joshua Epstein irányításával, ahol 2001-ben diplomázott. Részt vett Zsigmondy Dénes, Szabadi Vilmos, Gulyás Márta, Günter Pichler, Norbert Brainin mesterkurzusain.
2001-től játszik az Erkel Ferenc Kamarazenekarban és a Budapesti Fesztiválzenekar művésze.
Simon Ágnes
Simon Ágnes 1971-ben született Balassagyarmaton.
Zenei tanulmányait Budapesten végezte. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen 1995-ben kapta meg Hegedűművész-Tanári diplomáját, majd Franciaországban a Conservatoire National Superieur de Musique de Lyon posztgraduális kamarazenei képzésén vett részt Prof. Zoltán Tóth osztályában, ahol 1997-ben diplomázott.
Kamarapartnereivel 1993-ban megalakítják a Dohnányi vonósnégyest.
A kvartettel külföldi kurzusokon vesznek részt:
• 1994,1995: Internationale Académie d’été Wien-Prague-Budapest
(Alban Berg Quartet, Amadeus Quartet, Bartók Quartet)
• 1996: Cours d’Interpretation ProQuartet – Paris
(Walter Lewin,Valentin Erben)
A vonósnégyes tagjaként a Weiner Leó Kamarazenei Verseny és a Sommerakademie-Reichenau Nemzetközi Kamarazenei Verseny 1. díjasa, a Concours Musical d’Ensemble Européens – Privas 3. díjasa.
2008-2016-ig a Concerto Budapest tagja.
Az Erkel Ferenc Kamarazenekar, a Solti Kamarazenekar és a Weiner-Szász Kamara szimfonikusok koncertjeinek rendszeres közreműködője.
Miklós Adél
Miklós Adél hegedű tanulmányait a kolozsvári Zenelíceumban kezdte, Máthé Árpád és ifj.Balogh Ferenc növendékeként.
Később a budapesti Zeneakadémián Pallagi Jánosnál tanult.
Mesterei voltak még Devich Sándor, Rohmann Imre, Botvay Károly, Tátrai Vilmos és Rados Ferenc.
Már a zeneakadémiai évek alatt tagja lett a Danubius vonósnégyesnek, amely együttessel számos hazai ės nemzetközi sikert arattak, valamint díjazottjai voltak többek között a grazi és az eviani vonósnégyes versenynek.
Zenekari működését a Budapesti Fesztiválzenekarban kezdte, majd 2011 óta a Budapesti Vonósok Kamarazenekar tagja.
Közel két évtizede rendszeresen játszik az Erkel Ferenc kamarazenekar hangversenyein.
Brácsások
Gálfi Csaba
1974-ben született Budapesten. Hétéves korában kezdte meg hegedűtanulmányait a Magyar Rádió Gyermekkórusánál Balsay Krisztina növendékeként. Tíz évig volt tagja – a brácsaszólam vezetőjeként is – a Szent István Szimfonikus Zenekarnak. Zeneakadémiai évei alatt Devich Sándor és a Bartók Vonósnégyes, Isaac Stern, Norbert Brainin és Siegmund Nissel, valamint az Alban Berg és a Cleveland Quartet kamarakurzusain vett részt. 1999-ben az országos Lukács Pál Brácsaverseny győzelmével diplomázott Bársony László tanítványaként. 1998 és 2000 között a Nemzeti Filharmonikus Zenekarnál dolgozott. 2000-től 2010-ig volt tagja a Liszt- és Artisjus-díjas Auer Vonósnégyesnek, mellyel számos hazai és nemzetközi fesztiválon szerepelt, rádió- és hanglemezfelvételt készített. 2007-től rendszeresen fellép a Budapesti Fesztiválzenekarral, 2015-től a brácsa szólam vezetője. Két gyermek édesapja.
Fekete Zoltán
Fekete Zoltán
1972 májusában született. Hét évesen kezdett hegedülni tanulni Szentmihályi Gyula növendékeként, majd a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában Bodonyi Istvánnál tanult.
1993-ban kapott diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanárképző tagozatán.
Tanulmányait brácsa szakon folytatta, Fejérvári Jánosnál. 1995-ben kamaraművészi diplomát szerzett.
1992 óta tagja az Erkel Ferenc Kamarazenekarnak, először hegedűsként, később brácsásként közreműködve a zenekar munkájában.
1995-től a Budapesti Fesztiválzenekar művésze.
1998-ban megnősült, négy gyermekük van. 1995-ben Biatorbágyra költöztek. Családjával a Magyarországi Metodista Egyházban végez gyülekezeti szolgálatot.
Alapító tagja a Lanner Kvartettnek.
Fazekas György
Fazekas György 1969-ben született Miskolcon.
1983-tól Fejérvári János tanítja. 1987-től Nagy Sándor növendéke a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán, ahol brácsa művésztanári diplomát szerez, majd prof. Tóth Zoltán növendékeként elvégzi a Conservatoire National Superieur de Musique posztgraduális mesterképzését Lyonban, ahol 1997-ben diplomázik.
Fazekas György 1987-től 7 éven át volt tagja a Gustav Mahler Youth Orchestra-nak, ahol olyan karmesterekkel dolgozott együtt mint Claudio Abbado, Vaclav Neumann, James Judd, Manfred Honeck, Franz Welser Möst.
1991-ben John White kurzusán vesz részt Londonban, majd 1997-ben Tabea Zimmermannál tanul.
1983-ban barátaival együtt megalapították az Amabile Quartet-et . Tanáruk Mihály András volt. Részt vettek Fenyves Lóránd, Pauk György, az Amadeus, a Brodsky, az Alberni és a Medici Quartet kurzusain. A Weiner Leo Kamarazenei Verseny kétszeres győztesei (1989,90), számos rádiófelvételt készítettek ( Mozart, Kreisler és Weiner vonósnégyesei ), vendégszerepeltek Angliában, Spanyolországban, Görögországban és Olaszországban. Művészi munkájuk elismeréseként 1993-ban megkapták az olaszországi Velence város emlékplakettjét.
1993-ban megkapja a Yamaha Music Prize díjat, mint a Zeneakadémia „legjobb brácsás hallgatója” .
1993-tól a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának tagja, 1997 től a Budapesti Fesztivál Zenekar koncertjeinek rendszeres közreműködője.
1997-től az Erkel Ferenc Kamarazenekar, 1998-tól a Solti Kamarazenekar szólóbrácsása, 2010-től az osztrák Arpeggione Kammerorchester szólamvezetője.
2012-ben megalapítja a Sectio Aurea Kamaraegyüttest, melynek karmestere és művészeti vezetője.
Bolyki László
1973-ban született Budapesten, a biatorbágyi Bolyki család negyedik gyermekeként.
A zene szeretetét — négy fiútestvérével együtt — szó szerint az anyatejjel szívta magába. E családi légkörre jellemző, hogy testvéreivel karöltve, egyfajta szakmai szimbiózisban sajátította el az éneklés, a zongorázás, a gitározás, a citerázás, a furulyázás, valamint az ütőhangszerek használatának tudományát. Ugyanerre a testvéri közegre jellemző még, hogy ezen hangszereknek a támadó, illetve védekező fegyverként való használatát is elsajátította.
Intézményes keretek között hatévesen kezdett hegedülni a 13. kerületi zeneiskolában, Jankó Katalin tanítványaként.
Tanulmányait a budapesti Bartók Konzervatóriumban folytatta brácsa szakon, Vermes István, valamint Gyetvai Mária osztályában. A Konzervatórium diákjaként olyan kiváló mesterek keze alatt tanulhatott még, mint Tihanyi László (szolfézs-összhangzattan), Ugrin Gábor (karének), és Sebő Ferenc (népzene).
15 évesen tagja lett az Áldor Lili vezette Erkel Ferenc Kamarazenekarnak, mellyel azóta is, mintegy 30 éve folyamatosan koncertezik.
A Zeneakadémián Nagy Sándor (brácsa) és Rados Ferenc (kamarazene), Batta András (zenetörténet), Vikár László (népzene), valamint Mihály András (zenekari gyakorlat) voltak mesterei.
A diploma megszerzése után a Fischer Iván vezette Budapesti Fesztiválzenekar ösztöndíjasa, majd tagja lett, így aktív részese lehetett a Fesztiválzenekar világ élvonalába emelkedésének.
A Bolyki Brothers énekegyüttes tagjaként neves énekes (basszus), zeneszerző, hangszerelő.
Nős, négy gyermek édesapja, a Biatorbágyi Keresztyén Testvér Gyülekezet igehirdetője, ismert előadó, lelki gondozó, több kötet szerzője.
Bolyki András
Brácsa művésztanári diplomáját 1993-ban szerezte Budapesten. Kamaramuzsikus bőséges szimfónikuszenekari tapasztalattal.
Tanár, zeneszerző és dalszövegíró.
Együttesei: Bolyki Brothers, Esterhazy Ensemble, Banduk Quartet, a Savaria Barokk Zenekar és természetesen az Erkel Ferenc Kamarazenekar.
A Biatorbágyi Keresztyén Testvérgyülekezet elöljárója.
Csellisták
Bőgősök
Martos Attila
1969-ben született Sárváron. Zeneművészeti szakközépiskolába Szombathelyre járt, Janzsó György volt a tanára.
A Zeneakadémiát 1992-ben végezte el Pege Aladárnál.
Alapító tagja volt az 1991-ben alakult Orfeo Zenekarnak.
A Budapesti Fesztiválzenekarhoz annak 1992-es állandósulásakor került.
1995-től 2000-ig a Liszt Ferenc Kamarazenekar tagja volt, ami óriási lehetőséget adott arra, hogy játékstílusát kicsiszolja.
2000. és 2003. között főként Japánban dolgozott, az Orchestra Ensemble Kanazawa nagybőgő szólamvezetőjeként.
2003. óta újra a Budapesti Fesztiválzenekar tagja.
2013. óta nagybőgőt tanít a budapesti Szent István Zeneművészeti Szakközépiskolában.
Alapító tagja a Lanner Kvartettnek.
Fejérvári Zsolt
Fejérvári Zsolt Tibay Zoltán és Kubina Péter tanítványaként szerzett kitüntetéses diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. Kamarazene-tanulmányait Simon Albert egyik utolsó növendékeként végezte.
Még akadémiai növendékként kapott különdíjat a markneukircheni nemzetközi versenyen és lett a Müncheni Kamarazenekar szólónagybőgőse.
1994-től a Budapesti Fesztiválzenekar szólamvezetője, közben három évig a svájci Suisse Romande Zenekarban folytatta pályafutását.
1995-ben Sir Solti György személyes meghívására közreműködött az ENSZ megalakulásának 50. évfordulója tiszteletére 45 zenekar válogatott tagjaiból megalakult World Orchestra for Peace első koncertjén.
1996-ban a Cremonában rendezett „Giovanni Bottesini” nemzetközi nagybőgőverseny második helyezettje (a zsűri az első díjat nem adta ki). Öt alkalommal volt a Budapesti Fesztiválzenekar Végh Sándor-versenyének egyik győztese.
Rendszeres vendége a Liszt Ferenc Kamarazenekarnak és az UMZE Kamaraegyüttesnek, a Kodály, az Auer, a Pulzus és az Akadémia vonósnégyesnek.
Versenymű-szólistaként olyan karmesterekkel dolgozott együtt, mint Fischer Iván, Lukács Ervin, Mark Wigglesworth, Leonidas Kavakos, Takács-Nagy Gábor, olyan helyszíneken, mint a londoni Royal Albert Hall, vagy az amszterdami Concertgebouw.
2006-ban megjelent első Hungaroton-lemezén Mozart-kortárs nagybőgőversenyeket játszik az Erkel Ferenc Kamarazenekarral.
2017-ben a Naxos felkérésére rögzített világelső lemezfelvételen Zádor Jenő „Fantasia Hungarica” című nagybőgőversenyét játssza Marius Smolij vezényletével, a MÁV Zenekar kíséretével.
Többszöri visszahívást kapott Schiff András Cappella Andrea Barca kamarazenekarába és Takács-Nagy Gábor genfi székhelyű Camerata Bellerive elnevezésű kamarazenekarába.
Szólamvezetőként rendszeres meghívottja a Nicolas Altstaedt vezette „Haydn Philharmonie”-nak, illetve a Müncheni Kamarazenekarnak. Nemzetközi kamarazene-fesztiválok visszatérő vendége (Lockenhaus, Ernen, Kaposfest, Fesztiválakadémia, kamara.hu).
Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa.
Fejérvári Zsolt egy Brücknert-nagybőgőn játszik, amely 1994-ben Lord Rothermere ajándékaként került a Budapesti Fesztiválzenekar tulajdonába. Szólóhangversenyein Stefan Krattenmacher nemrégiben a számára készített nagybőgőjén játszik.
Palotai Péter
Palotai Péter 1979-ben született Budapesten. Nagybőgő tanulmányait a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán és Zeneakadémián végezte, tanárai Járdányi Gergely és Kubina Péter voltak. 2000-től a Camerata Salzburg és a Symphonisches Orchester Zürich nagybőgőse, 2001 és 2007 között a Nemzeti Filharmonikus Zenekar tagja volt. 2007-től 2021-ig Norvégiában a Bergeni Filharmonikus Zenekarban játszott, 2021-től a pécsi Pannon Filharmonikusok nagybőgő szólamvezetője. 2009 és 2012 között a BBC Philharmonic, 2009 óta a Scottish Chamber Orchestra vendég szólónagybőgőse is. Az Erkel Ferenc Kamarazenekarral 2001 óta lép fel.